מאמרים

ביטוח נסיעות לחו"ל – שלא יעבדו עליכם - חלק שני

אם לא הלכתם על פוליסה סטנדרטית דוגמת זו שמוכרות קופות החולים, ובמקום זאת העדפתם לרכוש ביטוח מחברת ביטוח פרטית כלשהי, חשוב מאוד כי תשימו לב לפרטים הכתובים באותיות הקטנות. ישנן חברות רבות אשר רק מתחזות לחברות ישרות ואמינות, אך בפועל מדובר בנוכלים אשר לא יספקו את הסחורה לה התחייבו במקרים מסוימים.

עליכם לקרוא טוב טוב את החוזה עליו אתם חותמים, ולוודא כי לא יוכלו לרמות אתכם בשום מצב. יכול להיות מאוד מאוד לא נעים להיפצע במדינה כלשהי באמצע הטיול שם, ואז עוד לגלות שחברת הביטוח שלכם עבדה עליכם, והשאירה אתכם עם חשבונות עתק לשלם בעצמכם, כאשר אתם הייתם בטוחים כי אתם מכוסים בפני הכל.

יש לקרוא כאמור את כל האותיות הקטנות, ולהבין בדיוק באילו מצבים אתם מכוסים על ידי הפוליסה, ובאילו מצבים אתם ברשות עצמכם. אם אתם נוסעים למדינת עולם שלישי כלשהי דוגמת הודו או מדינות דרום אמריקה – בררו האם ביטוח הנסיעות שרכשתם יממן למשל שליחת מסוק חילוץ עבורכם במקרה הלא סימפטי בו הלכתם לאיבוד בג'ונגל או חס וחלילה התדרדרתם ממצוק כלשהו באזור נידח של המדינה.

בקיצור – שלא יעבדו עליכם! שימו לב טוב לפני שאתם סוגרים את העסקה – מה מובטח לכם במפורש, ומה לא בדיוק... אל תתביישו לשאול את נציגי חברת הביטוח גם מיליון שאלות על מנת שתוכלו לצאת לטיול בראש נקי ובטוח.

נסיעה טובה...

חזרה לחלק ראשון