מאמרים

ביטוח נסיעות לחו"ל – למה זה כדאי? - חלק שני

על ידי ביטוח שגרתי למדי, ומונעים מהמבוטחים כאב ראש, טרדות וטרחה מיותרת, למשל במקרה של נזק לכבודה עקב אובדן או גניבה, או במקרה של פציעות קלות שמצריכות טיפול רפואי או אפילו בדיקה, מקרים שעלולים במדינות מסוימות (כמו ארצות הברית) להוביל לחשבון של כמה מאות דולרים לפחות. חבל לשאת בנטל הזה ללא סיבה. חשוב רק לשים לב שהפוליסה של הביטוח שרכשתם מתאימה לצרכים שלכם, למשל שהיא כוללת הרחבה שמכסה ציוד יקר או חשוב במיוחד שאתם לוקחים עמכם, כמו מחשב נייד.

מלבד זאת, את המקרים הדרמטיים והגורליים ביותר לא ניתן, כמובן, לצפות מראש ולכן לא כדאי להסתכן. במקרה של פציעה או חבלה חמורה, אשפוז או אפילו גרימת נכות ומוות, לא עלינו, הדבר האחרון שתרצו להתמודד איתו בארץ זרה הוא תשלומים ובירוקרטיה. במובן הזה הביטוח משחרר אתכם לעיסוק בפרטים החשובים באמת ולעתים גם מעניק לכם כיסוי לפעולות שלא תוכלו לממן מכספכם הפרטי, כמו הטסה לצורך טיפול בארץ.

וכדאי גם לחשוב על אנשים אחרים: מלבד ביטוח צד ג', שמכסה את הוצאותיכם בכל מקרה של גרימת נזק או חבלה לצד שלישי, אל תשכחו שביטוח נסיעות לחו"ל משחרר גם את קרוביכם ויקיריכם מן הצורך לטפל בפן הכלכלי והבירוקרטי של הדברים, אם יידרשו לכך חלילה. במקרה של פציעה חמורה, אשפוז דחוף או מוות לעתים הוצאות הטיפול, ההטסה והקבורה עלולות "ליפול" על קרובים או חברים בארץ. גם למענם כדאי לדאוג לרכוש ביטוח מתאים, ויפה שעה אחת קודם.

חזרה לחלק ראשון